niedziela, 23 maja 2021

Dlaczego warto stworzyć ogród w stylu romantycznym ?

Czym charakteryzuje się ogród w stylu romantycznym ? Dla kogo będzie odpowiedni oraz jakie występują formy nasadzeń typowych dla tego oryginalnego stylu aranżacji ? Zapraszam do czytania. Może to właśnie Twój ogród marzeń.Myślę, że zwolenników tego stylu, jest niemniej niż ogrodów w stylu angielskim. Wbrew pozorom style te są do siebie bardzo podobne, a nawet można powiedzieć, że ogród romantyczny to przenikanie się kilku typów ogrodów. Znajdziemy w nim elementy ogrodu rustykalnego, wiejskiego, a nawet angielskiego.O co chodzi w stylu romantycznym ?

Romantyczny, sama nazwa mówi nam sporo o tym co dzieje się we wnętrzu takiego ogrodu. Będzie to ogród szczególnie oddziałujący na nasze zmysły. Delektowanie się mnogością zakątków do relaksu, otwarcia widokowe oraz detal, który jest tu niezwykle ważny. Dobór roślin, które niby przypadkiem z regularnych form, przechodzą w naturalistyczne nasadzenia. Rośliny w donicach, a także nietuzinkowe ozdoby ogrodowe są wizytówką tego wyjątkowo urokliwego stylu aranżacji przestrzeni.Mogę powiedzieć, że z pewnością jest to rodzaj ogrodu, w którym zrelaksujemy się oraz wyciszymy.

Barwy również mają tu olbrzymie znaczenie. Delikatnie kolory z dominującą bielą, będą jedynie uzupełniane akcentami w wyrazistych kolorach jak np. czerwień, czy pomarańcz.Ogród romantyczny jest nieodzownie powiązany z budynkami, które mają dyskretnie wtapiać się w krajobraz. Budynek nie jest tu podkreślany i wysówany na pierwszy plan, lecz ukrywa się w przestrzeni ogrodu. Zabiegi te osiąga się poprzez nasadzenia drzew, krzewów oraz zastosowanie odpowiednich materiałów budowlanych i wykończeniowych.

Styl zasługuje na uwagę zwłaszcza ze względu na oryginalność i niepowtarzalność. Próżno tu szukać elementów masowej produkcji, raczej są to przedmioty muśnięte przemijającym czasem. Recykling jest tu zawsze w modzie.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz